خانه آموزش معرفی نرم افزار ادوبی

معرفی نرم افزار ادوبی

افزودن به لیست علاقه‌مندی‌ها
Loading...

.نرم افزار ادوبی

معرفی نرم افزار ادوبی

نرم افزار ادوبی​ یکی از ابزار های تولید محتوایی می باشد. که به کاربران این امکان را میدهد که به واسطه ی سیستم عامل ویندوز و مک نصب شود و در جهت ایجاد کارهای تولید محتوا،تدوین،اصلاح رنگ و صداگذاری مورد استفاده قرار بگیرد نرم افزار ادوبی​ دوبرابر محبوب تر از رقیبان خود در میان کاربران می باشد .

نرم افزار ادوبی

نرم افزار ادوبی​

 

1)ویرایش و صداگذاری روی فایل های صوتی: اگر قصد دارید. به صورت تخصصی روی صداگذاری و ویرایش فایل های صوتی کار کنید. نرم افزار ادوبی آدیشن گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

2)اصلاح رنگ فایل های ثابت مانند عکس و ویدیو در مورد این ابزار…می شود در بحثی افکت های این نرم افزار از این توانایی بهره برد .

بیشتر کاربران برای اصلاح رنگ از نرم افزار داوینچی استفاده می کنند که یک نرم افزار قدرتمند برای اصلاح رنگ فایل های ویدیویی هست .

گفتنی است که برای موشن گرافی می توان از نرم افزار …استفاده کرد .

تنها نکته ای که وجود دارد این است. که در نهایت از نرم افزار ادوبی​ برای حرکت دادن المان های گرافیکی نرم افزار افتر افکت هم قابلیت های بیشتر را برای کاربر فراهم می کند. و هم انجام عمل های موشن گرافی حرفه ای تری را می توان با آن به جای نرم افزار پریمیر انجام داد.

موفقیت در این کار

اگر شما دارای شخصیت برون گرا و درون گرا هستید می توانید در این کار موفق باشید در واقع تنها شرط موفقیت در این رشته داشتن تمرکز ،صبرو حوصله است . در واقع همه ی افرادی که به کار در این حوزه علاقه مند هستند می توانند. در این رشته با تلاش و پشتکار به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنند.

هرچقدر که علاقه ی بیشتری در زمینه تولید محتوا ، فیلم های سینمایی ، تبلیغات و  غیره داشته باشید. قطعا در سرعت یادگیری و افزایش سطح خلاقیت شما تاثیرگذار است. البته به این شرط که از آموزش این مطالب هدف تعیین شده ای داشته باشید. برای اینکه بتوانید در زمینه نرم افزار ادوبی​ پیشرفت کنید. به شما پیشنهاد می شود که تا جای ممکن ریزبین شوید و به جزئیات توجه بیشتری کنید. و هر محتوا تصویری و صوتی که مشاهده می کنید را از چندین جهت مورد بررسی قرار دهید.

مانند ترکیب بندی قالب ها …تصویر از نظر اصلاح رنگی که شده است و حتما افکت صداگذاری شده موزیک بک گراند مجموعه دیالوگ و …بازیگران و هر نکته ای که میتواند با دقت بیشتر شما پررنگ شود را در نظر بگیرید .

جالب است بدانید که اکثر افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند اینگونه اظهار می کنند. که در واقع یک فیلم را تماشا نمی کنند بلکه هدف آن ها از دیدن فیلم دقت کردن به نحوه نورپردازی ، قاب بندی بازیگران ، ترکیب ها و غیره می باشد. و صداها در حال پردازش و تجزیه و تحلیل نکات محتوایی و کارشده در فیلم می باشند در واقع این موشکافی و دقت در جزئیات وجه تمایز آنان با دیگر افراد می باشد .

اما برای شروع کردن فعالیت در این حوزه چه امکاناتی مورد نیاز شماست ؟

داشتن یک سیستم در صورتی که بروز و جدید باشد می تواند گزینه ای مناسب و کافی برای شروع کار با نرم افزار ادوبی​ باشد البته اگر در توانایی مالی خوبی برخوردار بودید می توانید سیستم حرفه ای تری تهیه کنید در نظر داشته باشید که هر چقدر تعداد هسته های یک سی پی یو بیشتر باشد سرعت انجام سیستم شما نیز بیشتر خواهد بود .

اگر می توانید به صورت حرفه ای و به عنوان یک شغل وارد این حرفه شوید از نظر اولویت بندی ابتدا سی پی یو و بعد رم و بعد گرافیک و هارد می باشد .

لازم به ذکر است که سی پی یو بسیار مهم تر از گرافیک می باشد. زیرا بیشتر سی پی یو درگیر تا گرافیک و گرافیک را میتوان بعد ها نسل قوی تر آن را گرفت.

بنابراین توصیه می شود که برای گرافیک خیلی هزینه نکنید و پول آن را بیشتر برای سی پی یو صرف نمایید

اما آیا نرم افزار ادوبی​ و این حرفه بازار کار مناسبی در ایران دارد ؟

از آن جهت که تولید محتوا به نرم افزار های مانند پریمیر وابسته می باشد. و در همه جای دنیا اینطور بیان می شود که محتوا برای هر چیزی حکم پادشاه را دارد. مانند فروش کالا یا معرفی یک کورس آموزشی و…در حال حاضر هم در دنیای شبکه های مجازی چندین برابر محتوای سینما و سریال مخاطبان بیشتری دارد.

بنابراین کسانی که اقدام به یادگیری در حوزه های نرم افزار ادوبی​ می کنند. چه در داخل و چه در خارج ایران بازار کار خوبی خواهد داشت. و از نظر سطح درآمد هم میتوان گفت که از سطح درآمد یک کارمند ساده بیشتر است. در واقع میتوان رقم مشخصی را به عنوان درآمد و دستمزد در این حرفه بیان کرد و دستمزد ها با هم متفاوت می باشد.

به عنوان مثال میانگین درآمدی که شرکت ها می دهند. در سال 1400 زیاد نیست چیزی حدود 6 میلیون تا 9 میلیون می باشد. اما درآمد پاره وقتی و به شکل پروژه ای سقف مشخصی ندارد. در اصل هرچقدر که کار شما حرفه ای تر بوده باشد می توانید در زمان کوتاه تری پروژه را تمام کنید قطعا به سطح درآمد بالایی میرسید.

اجازه بدهید در اینجا اشاره ای هم به تاریخچه ی این حرفه داشته باشیم. در سال 1991 نخستین نسخه ی پریمیر توسط یک کمپانی فط برای مک رونمایی شد و در سال 2003 نسخه ای حرفه ای در دو نسخه یکی برای ویندوز  و دیگری نیز برای مک منتشر گردید و به همین شکل هرچند وقت یک بار یک نسخه به روز تر و جدیدتر در دنیای کار رو نمیایی میشود

اما در کشورمان ایران اکثرا از نسخه کرک شده نرم افزار پریمیر استفاده می کند.

چهره های شاخص در ایران که در زمینه ی نرم افزار ادوبی​ مشغول به فعالیت می باشد :

پارسا محمدی یکی از چهره های شاخص در ایران است. که در  زمینه نرم افزار ادوبی​ مشغول به فعالیت می باشد و از سال 1389 به صورت خودآموز در شغل صدابرداری و طراحی صدا کار کرده است و تا کنون حدود 105 ویدیو در حوزه های تبلیغات، مستند سازی، کورس های آموزشی را ساخته و چه در رشته تدوین،صدابرداری،صداگزاری،کارگردانی،داستان نویسی،تبلیغ نویسی،فعالیت حرفه ای داشته است.

او به تمام کسانی که علاقه مند به کار در این حوزه هستند پیشنهاد می کند. که باید تنها و تنها یک دنبال کننده واقعی آموزش پریمیر باشند. و تکنسین های حرفه ای داخل و خارجی را دنبال کنند.

 جستجو کردن جدیدترین ویدیوهای خلاقانه و ارتباط گرفتن از افراد و اشخاص فعال در حوزه تولید محتوا  با نرم افزار پریمیر و بروز نگه داشتن اطلاعات همچنین یادگیری تمامی ابزار های داخلی نرم افزار پریمیر از جمله راه کارهای او برای پیشرفت در این حرفه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت لند جی اف ایکس مراجعه نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید