خانه نرم افزار نرم افزار ویرایش صدا و معرفی آن ها

نرم افزار ویرایش صدا و معرفی آن ها

افزودن به لیست علاقه‌مندی‌ها
Loading...

نرم افزار ویرایش صدا

نرم افزار ویرایش صدا و معرفی آن ها

معرفی بهترین روش های ادغام و جدا کردن فایل های صوتی در ویندوز در نرم افزار ویرایش صدا

امروزه با به وجود آمدن سرویس هایی مانند اسپاتیفای و پاندورا عده کمی به دانلود کردن موسیقی فکر می کند ولی هنوز نمی توان گفت که مفهوم کلمه موسیقی تماماً از بین رفته است چون با داشتن آرشیوی آفلاین از فایل های صوتی می توان تغییراتی در آن به وجود آورد که در بخش آنلاین این کار انجام نمی‌شود.
فایل هایی که دانلود و آرشیو میشوند قابل ویرایش هستند می توان به دل ها آنها را برش زد صدا های اضافه را برداشت نویز ها را گرفت یا چند فایل صوتی را برای ساخت یک میکس خیلی خوب به هم چسباند.

در این بخش می خواهیم چند نرم افزار ویرایش صدا به شما معرفی کنیم که از پس کارهای بالا برمی آید.

mp3DirectCut.1

فرمت های تخت پشتیبانی MP3 AAC
این نرم افزار یک نرم افزار ویرایش صدا سبک و خیلی ساده اما قابل اطمینان است و کارهای متنوعی می توانید با آن انجام دهید کارهای روتین mp3DirectCut شامل برش زدن کپی پیست کردن و ضبط صدا هستند.

اما تنها فرقی که دارد این است که قبل از دستکاری فایلهای صوتی آن ها را فشرده نمی کند این موضوع سرعت کار در مورد آب را بالا میبرد از افت کیفیت خروجی نهایی به میزان قابل توجهی جلوگیری می کند دیگر قابلیت‌های خوبین برنامه می توان به ویرایش تگ های lD3، مشخص کردن مکس و وقفه در صدا پردازش کلیه فایل های صوتی تقسیم کردن خودکار فایلهای صوتی بر اساس زمان و نامگذاری خودکار آنها موقع باردار شدن اشاره کرد.

Mp3 Split.2

برای ویندوز ،مک و لینوکس: فرمت های تحت پشتیبانی Mp3,Flac,Ogg
قبل از هر چیز دقت کنید که بهتر است نسخهGTK_Mp3Splt را دانلود کنید،نه Mp3 Plt. چونکه نسخه GTK یک رابط کاربری گرافیکی دارد به همین دلیل راحت تر می توان در آن کار کرد.

Mp3Splt هم دقیقاً مثل مورد اول که توضیح دادیم فایل های صوتی را قبل از ویرایش فشرده نمی کند و خیلی آسان می توان در آن کار را پیش برد کافیست بعد از بارگذاری فایل صوتی زمان آغاز و پایان برش زنی را مشخص کنید و در آخر خروجی را به شکل فایل
جدا شده تحویل بگیرید.

اگر یک فایل صوتی طولانی از ترکیب شدن چندین موسیقی در اختیار داشته باشید Mp3 Split می تواند به طور خودکار فاصله میان آهنگ ها را مشخص کرده و آنها را برش بزند و تمامی آهنگ ها را در فایل های جداگانه تحویل دهد ضمناً تگ ID3 خروجی ها را هم می توان همزمان و باهم ویرایش کرد.

Mp3 Toolkit.3

برای ویندوز
فرمت های تحت پشتیبانی OGG,Mp3,FLAC,AAC,WAV,WMA…
:MP3Toolkit
به عنوان یک نرم افزار ویرایش صدا شش ویژگی که کاربرد زیادی دارد به شما ارائه می کند مبدل، ابزار Rip، ویرایشگر تگ ،ادغام فایل برش، فایل و ضبط صدا در این مقاله بیشترین تمرکز ما روی ادغام و برش زدن فایل های صوتی می باشد.

 

ابزار ادغام Merger:

باعث می شود که چند فایل صوتی را بارگذاری کرده و بعد آنها را به همان ترتیبی که دلخواهمان هست پشت سر هم بشینید و در قالب یک فایل مستقل تحویل بگیرید و با ابزار Cutter هم به آسانی میتوانید با مشخص کردن زمان شروع و پایان فایل صوتی را برایتان برش بزند.

Audcity.4

برای ویندوز ،مک، لینوکس
فرمتهای زیر نظر پشتیبانی تقریبا همه فرمت های که وجود دارد اگر می‌خواهید کنترل زیادی بر روی ویرایش فایل های صوتی داشته باشید بدون شک
Audacity یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود با این نرم افزار ویرایش صدا می توان روی هر بیت از فایل های فایل های صوتی تمرکز کاملی داشت

همانگونه که بخواهید آن را تغییر دهید این نرم افزار نه تنها فقط برای اقدام و برس زدن فایل ها بلکه برای کارهای دیگری مثل اضافه کردن انواع فیلتر افکت صوتی نیز کاربرد زیادی دارد و بعضی متخصصین صدا از آن برای اجرای پروژه های حرفه ای استفاده می کنند.

ادغام فایل صوتی با Command Line ویندوز فرمت های جهت پشتیبانی تمام فرمت های موجود آیا میدانستید که با ابزار Command Line میتوان فایل های صوتی را با هم ادغام کرد برای انجام دادن این کار باید از فرمان Cpy استفاده کنید.
این کار را با جستجوی Command Prompt از قسمت سرچ ویندوز شروع کنید برای نمایان شدن Command Prompt می توانید عبارت Cmd را در فرصت روشن شدن ویندوز تایپ کنید.

در Command Prompt باید پوشه ای که فایل های Mp3 شما در آن ذخیره شده است را پیدا کرده و آدرس آن را وارد کنید . خوشبختانه ویندوز برای ادغام فایل ها محدودیتی برای شما نمی گذارد و میتوانید با گذاشتن+ چند مورد از فایل ها را به طور زنجیره ای با هم ادغام کنید.
مشکلی که استفاده از این روش دارد این مورد است که تگ های ID3 چند فایل را نمی‌تواند از همدیگر جدا کند.

بعضی دیگر از امکانات و قابلیت های آنلاین برنامه انواع نرم افزار ویرایش صدا بنام Music Editor با اندروید:

• می‌توان قسمت مورد نظر از فایل صوتی را برش زد و به عنوان فایل جداگانه ذخیره کرد.
• برای برش دقیق تر و استفاده از صداها به عنوان صدای زنگ اختصاصی از صفحه مواج استفاده میشود.
• قابلیت پیدا کردن آسان تمامی موزیک های موجود در حافظه.
• سیستم مرور فولدرها برای پیدا کردن موزیک های مورد نظر.
• ابزار فوق العاده اقامه چند فایل صوتی با یکدیگر.
• پشتیبانی از فرمت های Mp3,M4A,WAV,و غیره.
• به وجود آورنده های فایلهای خروجی.
• سیستم بخش داخلی برای اجرا با کیفیت بالا انواع متنوع فایل های صوتی.
• ابزار ضبط کردن صدا در فرکانس های متنوع.
این اپلیکیشن با بهره بردن از امکانات و قابلیتهای خاصی که دارد می تواند قابل استفاده همه قرار گیرد.

انواع نرم افزار ویرایش صدای آنلاین:

• HYA-WAVE

ساده ترین نرم افزار آنلاین ویرایش صدا: یک نوع نرم افزار ساده برای ویرایش صداکه برای ضبط ویرایش نمونه‌های صدا از طریق مرورگر طراحی شده است با استفاده از محیط ویرایش این نرم افزار میتواند به راحتی نمونه های صوتی خود را ضبط کند آنها را برش بزند و بعد از آن خروجی بگیرد هم چنین جلوه های متنوعی نیز برای تغییر صدا وجود دارد.

• Soundation

بهترین محیط ویرایش صدای مولتی آنلاین: این نرم افزار بالاتر از محیط ویرایش صدای مبتنی بر مرورگر است به طوری که می‌توان گفت این نرم افزار محیط کار صوتی دیجیتال به اختصار DAW تمام عیار به حساب می آید محیط ویرایش صوت مولتی ترک این نرم‌افزار به قطعات صوتی آسیب نمی رساند همچنین پرتوی از جلوه‌ها و سمپل های ادوات موسیقی با فرمت MIDI برای ساخت پروژه های کامل موسیقی در نرم افزار در دسترس هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتردر این خصصوص به سایت  لند جی اف ایکس مراجعه نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید