بک گراند موشن گرافیک - مرجع دانلود موشن گرافیک


خانه موشن گرافیک
۱ ۲ ۳ ۱۰

دانلود موشن گرافیک آماده

 دانلود موشن گرافیک  از سایت لند جی اف ایکس

معرفی و دانلود موشن گرافیک :

ما در این مقاله می خواهیم در رابطه با دانلود موشن گرافیک آماده توضیح دهیم. هم چنین شما را با واژه ی موشن به طور کامل آشنا گردانیم. موشن، در واقع نوعی ویدیو می باشد که سعی می شود در آن موضوع خاصی به مخاطب انتقال داده شود، Motion گفته می شود. که در لغت به معنی جسم متحرک است. این جسم می تواند هر چیزی باشد.

اگر ما بتوانیم یک محتوا را با استفاده از موشن به مخاطب خود منتقل دهیم. در واقع کمک بسزایی در این راستا به ما توسط موشن شده است. زیرا انتقال محتوا به وسیله ی موشن بسیار تاثیر گذار تر است. یک ویژگی برجسته که انتقال محتوا توسط موشن دارد این است که فرد به راحتی در کم ترین زمان می تواند مطلب را با نهایت جذابیت به مخاطب عرضه نماید. اما می خواهیم بدانیم که دانلود موشن گرافیک آماده چگونه است؟ افراد با دانلود موشن گرافیک آماده می توانند توسط هر نوع سیستم و یا دستگاهی آن را اجرا نمایند.

باید در تولید این ویدیو ها نهایت دقت را به خرج داد تا که یک موشن با کیفیت تحویل دهیم. البته کیفیت بالا می تواند یک سری مشکلات را ایجاد نماید. برای مثال اگر ما دانلود موشن گرافیک آماده با کیفیت را داشته باشیم نمی توانیم آن را با دستگاه ها و یا سیستم هایی که کارت گرافیک ضعیفی دارند، اجرا نماییم. اگر هم در مواردی استثنا با دانلود موشن گرافیک آماده می توانیم آن را توسط این سیستم ها اجرا نماییم. اما یک اجرای ضعیف را خواهیم داشت. که موجب مختل ساختن عملکرد سیستم می شود. باید بدانید که دانلود موشن گرافیک آماده ، همان طور که از نام آن پیدا است دارای کیفیت و گرافیک بالایی می باشد. و باید با سیستم های قوی آن را اجرا نماییم.

شما از اینجا دانلود موشن گرافیک می توانید نمونه هایی از موشن گرافیک های آماده را دانلود نمائید.

motion-graphic

شباهت انیمیشن با موشن گرافیک:

شما می توانید آن را با انیمیشن ها مقایسه نمایید. زیرا تقریبا شبیه به انیمیشن ها است.

البته ما می توانیم تفاوت آن را با انیمیشن این گونه بدانیم که آن ها از نظر موضوعی با یکدیگر کاملا متفاوت هستند. در انیمیشن ها، همان طور که می دانید یک داستان یا قصه را با شخصیت های مختلف شکل می دهند. از این رو ما تنها می توانیم توسط انیمیشن یک داستان را بازگو کنیم.

این در حالی است که هدف اصلی ما برای تولید موشن گرافیک، انتقال یک پیام مهم به افراد است. حال این پیام می تواند تبلیغ یک برند، یک موضوع مهم، یک پیغام مهم یا هر چیز دیگر باشد. البته یک نکته ی مهم دیگر که وجود دارد این است که ما زمان کم تری برای موشن گرافیک ها قرار می دهیم و آن ها کوتاه تر از انیمیشن ها هستند.

اگر بخواهیم از آن در راستای تبلیغات استفاده نماییم. باید زمان خیلی کوتاهی را برای آن در نظر بگیریم. به همین خاطر است که شما می توانید موشن گرافیک های پانزده ثانیه های را مشاهده نمایید. این نوع از ویدیو دارای مخاطبان و دوست داران زیادی است که همگی بیش تر از حوزه ی هنر های دیجیتالی می باشند.

در واقع موشن گرافیک، یک علم است که با استفاده از تبلیغات و یا انتقال مفهوم، موجب رونق یک کسب و کار و غیره می شود. در عین حال خود می تواند در آمد زا باشد. هر چقدر طراحی این موشن گرافیک ها بهتر و تاثیر گذار تر باشد. قیمت بالا تری دارد. در واقع سه عامل، طراحی مناسب، زمان لازم و تاثیر گذاری رابطه ی مستقیمی با هزینه ی این ویدیو ها خواهد داشت. تنها کافی است که دانلود موشن گرافیک آماده را انجام دهید تا با همه ی این موارد آشنا گردید.

چگونگی تولید موشن و  موشن گرافیک:

موشن ها نیز مانند هر هنر دیگر نیاز به تخصص و تجربه دارد. در ضمن این موارد باید یک سری برنامه ها و نرم افزار ها باشند تا افراد در بستر آن ها بتوانند موشن ها را تولید نموده و آن ها را عرضه بدارند. در واقع این نرم افزار ها، وسیله ی کار طراحان این حوزه می باشند. نرم افزار هایی که مورد نیاز هستند شامل نرم افزار Illustrator ، نرم افزار Photoshop و غیره برای عناصر متون می باشند.

و برای ایجاد حرکت و تصاویر از نرم افزار های After Effects ، Apple Motion و غیره استفاده می نمایند. این نرم افزار ها باعث می شوند که ما بتوانیم یک موشن گرافیکی را تولید کنیم. تمامی جلوه های ویژه ی بصری با این نرم افزار ها قابل تولید است. البته با موشن گرافیک دیگر نیازی به استفاده از نرم افزار های پیچیده نیست.

معرفی انواع موشن گرافیک و دانلود موشن گرافیک آماده:

موشن ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام ساز و کار های ویژه ی خود را دارند و از آن ها در جهت انتقال محتوای خاصی استفاده می شود، این تنواع موجب برتر ساختن این هنر می شود که ما می توانیم در این مقاله انواع آن را برای شما معرفی نماییم، انواعی از موشن ها به شرح زیر می باشد:

ویدئورئال: این ویدیو ها در اصل باید در فضای باز تولید شوند و عناصر استفاده شده در آن عناصر طبیعت است. در این ویدیو ها از طراحی های گرافیکی و مصنوعی استفاده نمی کنند. انتقال پیام از طریق نگارش و عناصر متون نیست. بلکه باید از صدا و تدوین استفاده نمود.

ویدیو موشن: در این نوع از ویدیو ها از عناصر طبیعت استفاده نشده، بلکه سر تا سر از طراحی های گرافیک در تولید آن به کار رفته است. این طراحی ها باید در جهت جذابیت و تاثیر گذاری بیش تر باشند. این ویدیو ها را نمی توان از طریق فیلم برداری تولید نمود.

ویدیو موشن چیست؟

استاپ موشن: در تولید این نوع از ویدیو ها باید از عکس، عناصر طبیعت استفاده نمود. یعنی به جای این که اشیاء را طراحی کنیم از صورت واقعی آن ها عکس بر می داریم.

استاپ موشن چیست؟

مسئله ای که وجود دارد این است که دیگر نمی توان این اشیاء را زیاد حرکت داد. برای این که بتوان به طور مختصری این اشیاء را حرکت داد، ابتدا از حالت های مختلف این اشیاء در حین حرکت طبیعی عکس تهیه نمود. سپس این عکس ها را در نرم افزار ویژه ی آن قرار می دهیم تا پشت سر هم قرار بگیرند و به صورت یک موشن در آیند.

 معرفی سایر موشن ها و موشن گرافیک

موشن‌ گرافیک: نوعی دیگر از موشن ها است که در بالا نیز در مورد آن توضیح داده ایم. این ویدیو ها دارای دو بخش هستند که به صورت کلی می توان در تعریفی ساده آن را این گونه بیان کنیم که، موشن گرافیک ها ویدیویی می باشند که از طرح های گرافیکی در آن استفاده شده و این طرح ها قابل حرکت هستند. به طور کلی این ویدیو در راستای انتقال مطلبی مهم به کار برده می شود. که در قالب دو امر، یعنی گرافیک و موشن عرضه خواهد شد.

در این ویدیو به هیچ عنوان از عکس های طبیعی استفاده نخواهد شد و تنها نرم افزار ها هستند که کار اصلی تولید این ویدیو را انجام می دهند. این نرم افزار ها شامل فتوشاپ و ایلاستریتور است. که محتوا ها را با نهایت جذابیت به افراد منتقل می سازد. با دانلود موشن گرافیک آماده، علاوه بر داشتن تمام این آپشن ها نیاز به استفاده از نرم افزار های سخت و صرف زمان ندارید. دانلود موشن گرافیک آماده راهی میان بر در دنیای دیجیتال است.

اینفو موشن: همان طور که از نام این موشن، مشخص است از روش اینفوگرافیک در تولید این ویدیو ها استفاده می شود. که با این روش یک سری مطالب مهم را به مخاطب عرضه می داریم.

انیمیشن: مهم ترین و برجسته ترین نوع موشن ها هستند، که دارای کاراکتر و شخصیت های خاص می باشند. این ویدیو ، داستان ها را با استفاده از کاراکتر ها و شخصیت ها بیان می نماید. مخاطب را از نظر روانی و عاطفی در گیر می سازد. موشن های از نوع انیمیشن دارای جذابیت بسیار بالایی می باشند.

در واقع شما با دانلود موشن گرافیک آماده می توانید بدون نیاز به تخصص و زمان زیاد، از تمام مزیت های آن بهره ببرید.

معرفی نرم افزار های مهم در موشن گرافیک ها و مزیت استفاده از آن

ادوبی افترافکت یا Effects Adobe After

ادوبی پریمیر یا Adobe Premiere

ادوبی فتوشاپ یا Adobe Photoshop

ادوبی ایلیستریتور یا Adobe Illustrator

ادوبی انیمیت یا Adobe Animate

نیوک یا Nuke

3DMAX

هودینی یا Houdini

پلاگین ها

اسکریپت

پلاگین افترافکت

و غیره.